Lena Dunham - žena nového milénia

 
zdroj tumbrl/lena dunham

Hannah je progresivní, uvědomělá, snad až trochu narcistní mladá žena toužící po seberealizaci. Stále hledá hlas svého , kterým by definovala jak svůj život, tak životy všech ostatních žen její generace. Chce být spisovatelkou. A každý den je taková malá pohroma.

26letá Newyorčanka Lena Dunham je skutečně prototypem moderní ženy. Když kabelová stanice HBO hledala před dvěma lety projekt, jenž by nahradil ukončený Sex ve městě, jen těžko mohla předvídat směr, jakým se bude Lenina kariéra ubírat. Namísto oddychového, snobského seriálu přišly Girls. Čtveřice mladých žen řešící každodenní problémy, vztahy, práci a zlomová rozhodnutí, jež mohou později definovat jejich budoucnost. Lesk, peníze a módu vystřídala svým způsobem "spodina" a nás, věčné snílky, zas vrátila tvrdě nohama na zem.

Lena vítězí. Nejenže seriál Girls, jejž sama produkovala, napsala, zrežírovala a ještě si zahrála jednu z hlavních postav (Hannah), úspěšně přijala divácká obec. Lena je od letoška držitelkou Zlatého glóbu, právě za roli Hanny ve svém lehce kontroverzním seriálu, ve kterém se to vulgarismy, xenofobií a bizarní erotikou jen hemží.
V čem však tkví úspěch Girls je to, že se Leně podařilo světu představit naprosto nový typ ženy. Postava Hanny bezesporu vychází z Leniny osobnosti. Je však natolik extravagantní, v kontrastu se svou vizáží exhibicionistická a jakkoli volnomyšlenkářská se může zdát, doplácí v krizových situacích na svou jednoduchost. Hannu budete milovat, anebo nenávidět, mezi tím nic neexistuje. A stejně tak je to s celým seriálem. Za mě však jednoznačně plus, neboť málokomu se podařilo trefit do mého vkusu natolik přesně, jako slečně Dunham!

0 komentářů:

Post a Comment

Popular posts

Powered by Blogger.